Ölüm Onu Takım Elbisenin Başkentinde Buldu!

Vahap Munyar bugün köşesinde Sadettin Üçeyler‘in ölümümüyle ilgili bir yazı kaleme aldı. Munyar’ın aktardığına göre Floransa’da düzenlenen Pitti Immagine Uomo Fuarı, erkek giyim sektörünün kalbinin attığı yerlerden biri. Bu yıl fuara katılmak üzere İtalya’ya giden Gürmen Group Genel Müdür Yardımcısı Sadettin Üçeyler, ne yazık ki bu önemli etkinlikte hayatını kaybetti.

“BURAYA FUAR İÇİN GELDİK”

Vahap Munyar’ın aktardığına göre, Sadettin Üçeyler, otellerin doluluğunu göz önünde bulundurarak ekibiyle birlikte Bologna’da konaklamaya karar verdi. 12 Haziran günü öğlen saatlerinde Bologna’ya inen Üçeyler, doğrudan Floransa’ya geçmek için tren istasyonuna yöneldi. Ancak tren seferlerinde yaşanan rötar, ekibini endişelendirdi. Ekibi, Üçeyler’e dinlenmesini önerdi:

– Abi artık otele geçip dinlen. Fuara yarın sabah gidelim.

Üçeyler’in yanıtı ise kararlıydı:

– Olmaz arkadaşlar. Buraya fuar için geldik. Önce fuarımıza gidelim, sonra Bologna’ya döner otelimizde dinleniriz.

Vahap Munyar’ın yazdığına göre, Sadettin Üçeyler, rötar stresine ve yol yorgunluğuna aldırmadan fuara gitti, ardından tekrar Bologna’ya döndü. Gece saat 23.00 civarında odasına çekildi. Bir süre yazışmalarını yaptı, eşiyle konuştu ve hatta yakın arkadaşlarına şakalaşma mesajları bile yazdı.

“SABAHA KARŞI ÜZÜCÜ HABER”

Vahap Munyar’ın aktardığına göre, ertesi sabah fuara gitme hazırlığı yapan ekip, Üçeyler’in kahvaltıya inmediğini fark etti. Cep telefonuna ulaşamayınca endişelendiler ve odasının kapısına gittiler. Kapı çalma ve telefonlara içeriden yanıt alamadılar. Resepsiyona haber verdiler ve odaya girdiklerinde, Sadettin Üçeyler’in yatakta hareketsiz olduğunu gördüler. Yüzü morarmıştı.

Vahap Munyar’ın aldığı bilgilere göre, otel resepsiyonu, yasal işlemler için ilgili birimlere bildirimde bulundu. Ancak, Bologna’daki bürokratik süreç yavaş ilerledi. Gürmen Group’un CMO’su Metin Baran Saltık, Türkiye’nin Milano Başkonsolosu Mehmet Özöktem ile iletişime geçti ve destek talep etti. Başkonsolos Özöktem, işlemleri hızlandırmak için devreye girdi. Sonunda o gece THY’nin Bologna-İstanbul seferiyle cenaze Türkiye’ye getirildi.

“DERİN ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİZ”

Vahap Munyar’ın yazdığına göre, Sadettin Üçeyler’in vefatını, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Ahmet Öksüz’ün sosyal medyadaki paylaşımından öğrendi. Ahmet Öksüz, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Gürmen Group kurucu yöneticilerinden Sadettin Üçeyler’in vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım.”

Munyar “Sadettin Üçeyler, 30 yılı aşkın süredir tanıdığı ve birlikte çalıştığı bir isimdi. Sektördeki çalışmalarıyla, liderliğiyle ve dostluğuyla unutulmaz izler bıraktı. Onun kaybı, hepimiz için büyük bir kayıp. Geride bıraktığı miras ve anılarla daima hatırlanacak.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x